Nr EORI co to

EORI (Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych, ang. Economic Operators’ Registration and Identification)*. Jest to niepowtarzalny numer identyfikacyjny nadawany przedsiębiorcą w celu identyfikacji przed organem celnym i do kontaktu z nim, numer EORI nadawany jest jednorazowo i obowiązuje w całej Unii Europejskiej.


Głównym celem systemu EORI jest przyspieszenie formalności i operacji celnych przez uczestniczących w czynnościach celnych przedsiębiorców i osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą.


Przedsiębiorcy zobowiązani są do posługiwania się numerem EORI we wszystkich czynnościach i transakcjach związanymi z organem celnym.

Wyrabianie numeru Eori

Numer EORI w Polsce.

Sprawdzenie i weryfikacja numeru EORI

Wyrobione numer przed pierwszym Importem

Import z Chin

Nr EORI Co to jest?

Każdy przedsiębiorca posiadający siedzibę w UE rejestrowany jest przez organ celny lub przez organ do tego wyznaczony, wyrobienie nr EORI następuje w kraju w którym przedsiębiorca posiada siedzibę firmy.

W Polsce proces ten następuje po przez złożenie wniosku elektronicznego. W tym celu konieczna jest rejestracja w Systemie Elektronicznej Rejestracji Przedsiębiorców (SZPROT) A następnie złożenie wniosku za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych PUESC**.

Cały proces rejestracji krok po kroku można znaleźć na oficjalnej stronie pod tym linkiem: https://puesc.gov.pl/eori

Pamiętaj o tym by zadbać o numer EORI już przed pierwszym importem, proces wyrobienia takiego nr może trwać nawet do 3 tygodni dlatego też warto mieć to z głowy przed dotarciem pierwszej paczki do Polski, inaczej możemy narazić się na niepotrzebne koszty związane z przetrzymywaniem przesyłki.

* Źródło Wikipedia.org
** Źródło Puesc.gov.pl

Jeżeli planujesz Import z Chin lub innego kraju i nie wiesz jak się za to zabrać lub masz problem ze zrozumieniem wszystkich procedur prawnych, możesz zlecić tego typu zadanie profesjonalnej firmie importowej.
Firma tego typu zajmie się za Ciebie wszystkim procedurami w imporcie towaru w tym transportem oraz ocleniem przesyłki.

Może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali zweryfikować numer EORI danej firmy lub po prostu sprawdzić poprawność danych, w tym celu wystarczy udać się na tą stronę: Sprawdź swój EORI I wpisać odpowiedni numer.

Import z Chin
Tło
HASTA Logo

Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2018.Copyrights: 2018

Strona: Projekt własny HASTA M.W

HASTA M.W